Kauno m. policijos komisariatai
Pasirinkite:

Pareigūnai supažindino Lietuvos svečius su įstatymais

Balandžio 18 d. Kauno apskrities vyriausio policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnai susitiko su Ruklos pabėgėlių priėmimo centro mažaisiais gyventojais. Su vaikais iš ekrano bendravo ir policijos bičiulis Amsis bei teikė patarimus, kaip saugiai elgtis gatvėse, parduotuvėse, kieme. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnė mažiesiams mūsų šalies svečiams paaiškino, kad važiuojant automobilyje reikia tėveliams priminti, jog jie užsegtų saugos diržus, kad einant tamsiu paros metu kelkraščiu, privalu segėti atšvaitus. Pasakojo, jog policijos pareigūnai yra vaikų draugai ir ištikus nelaimei, juos galima pakviesti bendruoju pagalbos telefonu 112. Policijos pareigūnai padovanojo vaikams atšvaitus-šypsenėles, spalvinimo ir pažintines knygelės.

 Taip pat susitikime dalyvavo ir suaugusieji iš Sirijos, kurie yra apsistoję Ruklos pabėgėlių priėmimo centre. Pastariesiams pareigūnė pateikė informaciją apie Lietuvos Respublikos teritorijoje galiojančius įstatymus. Didesnis dėmesys buvo skirtas Kelių eismo taisyklių reikalavimams, taip pat buvo paaiškinta užsieniečių atsakomybė už administracinių nusižengimų ir nusikalstamų veikų padarymą. Pareigūnai sulaukė klausimo: „kaip skiriasi administracinė ir baudžiamoji atsakomybė jei veikos yra panašios?“, tad aiškinant atsakomybės skirtumus buvo kalbėta apie narkotinių medžiagų vartojimą ir platinimą, alkoholinių gėrimų vartojimą ir girto asmens transporto priemonių vairavimą, viešosios rimties trikdymą ir viešosios tvarkos pažeidimus. Taip pat pokalbio metu buvo aiškinamos būtinosios ginties ir būtinojo reikalingumo aplinkybės.

Susitikimo pabaigoje Ruklos PPC gyventojams buvo priminta, kad pagalbos jie gali sulaukti paskambinus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba el. ranešimu per www.epolicija.lt.

 

 

rukla2.jpgrukla3.jpgrukla1.jpg